Wiceminister Edukacji z wizytą w Gminie Brojce

Szkoła Podstawowa w Brojcach (zachodniopomorskie) włączyła się do projektu Academica realizowanego przez Bibliotekę Narodową. W inauguracji udział wziął wiceminister Maciej Kopeć

Academica to cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna. Pozwala ona na udostępnienie w bibliotekach naukowych i publicznych, a także szkołach na terenie całego kraju kilkuset tysięcy publikacji naukowych, będących w zasobach Biblioteki Narodowej.

Podczas wtorkowej wizyty w gminie Brojce, wiceminister edukacji odwiedził również Szkołę Podstawową w Dargosławiu. Nauczyciele z powodzeniem wykorzystują tam nowoczesne technologie w codziennej pracy z uczniami. Dyrektor szkoły opowiedziała też o wdrożeniu projektu “szkoła bez dzwonków”.

Wydarzenie w szkole w uświetnił występ artystyczny uczniów oraz przedszkolaków. Wizyta wiceszefa MEN w Brojcach była również okazją do rozmów z władzami samorządu lokalnego na temat finansowania zadań oświatowych, wsparciu dla małych wiejskich szkół oraz realizacji w nich programów rządowych tj. Aktywna Tablica czy Ogólnopolska Sieć Edukacyjna.