Kolejny sukces Julii Matery z Kiełpina

13 kwietnia odbyły się Zawody Fitness w Kielcach. Już po raz trzeci młoda reprezentantka Gminy Brojce, Julia Matera z Kiełpina zdobyła złoty medal w kategorii uczestników do lat 9, otrzymując najwyższe noty z grona wszystkich uczestników zawodów. Mistrzyni Polski jest podopieczną Pani Mai Kwiatkowskiej i Pana Macieja Orłowskiego ze Szkoły Top Toys Gryfice.

Julia jest niezwykle utalentowaną młodą osobą, która od kilku lat rozwija swoją pasję do gimnastyki pod czujnym okiem trenerów oraz przy wsparciu rodziców. Podczas Mistrzostw Polski Dzieci w Fitness w Kielcach po raz kolejny pokazała, że jest bezkonkurencyjna. Mistrzyni z Kiełpina wielokrotnie przynosiła dumę naszej gminie zdobywając najwyższe nagrody na wielu krajowych i międzynarodowych konkursach fitnessu. Upór, konsekwencja i wytrwałość w dążeniu do perfekcji w podejmowanych wyzwaniach pozwoliły jej na osiąganie kolejnych sukcesów i realizowanie pasji na mistrzowskim poziomie. Kolejnym etapem zmagań o najwyższe noty i szczyt podium mistrzyni z Kiełpina będą Mistrzostwa Europy Fitness w Serbii oraz Mistrzostwa Świata Fitness w Grecji.

Julii serdecznie gratuluję osiągnięcia kolejnego mistrzostwa zaś, jej rodzicom niezwykle utalentowanej córki. Z uwagi na fakt, że na terenie Gminy Brojce są i pojawiają się diamenty takie jak Julia, wystąpiłem do Rady Gminy Brojce o przychylenie się do koncepcji utworzenia stypendium dla szczególnie uzdolnionej młodzieży.

Wójt Gminy Brojce
Michał Zinowik