Gminne “Święto plonów” za nami

Tegoroczne Dożynki Gminne odbyły się tradycyjnie w parku jednak miały zdecydowanie inny wymiar niż te z kilku poprzednich lat. W tym roku na placu dożynkowym swoje stoiska przygotowało 8 sołectw – Brojce, Dargosław, Darżewo, Kiełpino, Pruszcz, Przybiernowo, Stołąż i Strzykocin. W tym roku także dożynki zaczęły się przemarszem rozśpiewanego korowodu dożynkowego spod Sali Wiejskiej do kościoła, w którym odprawiona została msza święta. Korowód prowadziły poczty sztandarowe OSP Brojce i OSP Darżewo, za nimi podążały dzieci z Akademii Folkloru p. Moniki Marzec, Zespół Ludowy Kukułeczka, gminni Starości Dożynkowi Państwo Dagmara i Adrian Popik, pszczelarze Państwo Jadwiga i Antoni Struglińscy, przedstawiciele sołectw z chlebami, koszami i wieńcami oraz Pan Wójt Michał Zinowik, Pani Przewodnicząca Rady Gminy w Brojcach Agnieszka Fudała oraz zaproszeni goście, w tym Starosta Powiatu Gryfickiego, Pan Ryszard Chmielowicz.

Po mszy nastąpił przemarsz korowodu na plac dożynkowy i uroczyste przekazanie chleba z inscenizacją przygotowaną przez p. Monikę Marzec i dzieci z Akademii Folkloru. Podczas dożynek zaprezentowały się również dzieci ze SP w Brojcach, SP w Dargoslawiu i szkoły tańca w Świdwinie.

Sołectwa zebrane na placu dożynkowym wzięły również udział w Zmaganiach Soleckich, które wygrało sołectwo Pruszcz. Całość zakończył koncert zespołu “Kukułeczka”, pokaz ognia i impreza taneczna.