Gmina Brojce wspiera gryficki szpital

Dzisiaj z Gminy Brojce do Zachodniopomorskiego Szpitala Specjalistycznego w Gryficach trafi 450 maseczek uszytych w urzędzie wg. szablonu przekazanego przez gryficki zakład opieki zdrowotnej.

W dniu wczorajszym Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej Miejscowości Tąpadły użyczyło Gminie Brojce dwie profesjonalne maszyny do szycia, które zwiększą potencjał wsparcia dla szpitala w Gryficach. Szczególne podziękowania składam Pani Darii Złotnickiej, prezes stowarzyszenia, za wsparcie samorządu w tym trudnym czasie, wymagającym społecznej mobilizacji i solidaryzmu.

Dziękuję również wolontariuszom szyjącym maseczki ochronne, rozproszonym na terenie naszej gminy. Osoby te wspierają innych mieszkańców, gryficki szpital oraz nasz samorząd. W sposób szczególny dziękuję grupie wolontariuszy z miejscowości Mołstowo, którzy nieodpłatnie przekazali do urzędu gminy ok. 60 maseczek na potrzeby samorządu. Zostaną one przekazane mieszkańcom gminy. Państwa postawa jest wspaniałym przykładem empatii i społecznego solidaryzmu, umacniającym przekonanie, że wspólnie pokonany ten trudny czas.

Wójt GB